Home » Archief » Steek die Pax Americana maar in je reet


[02.03.2025]

Steek die Pax Americana maar in je reet

Peter Breedveld


Illustratie: Mihály Zichy

Mark Rutte heeft Volodymyr Zelensky gezegd dat die respect moet hebben voor wat Trump tot nu toe voor Oekraïne heeft gedaan. Voor wie niet onmiddellijk voelt hoe intens obsceen dat is: Trump leverde Oekraïne vlak na de Russische invasie antitankwapens in ruil voor een valse getuigenis tegen Joe Biden. Toen Zelensky weigerde, dreigde hij de Amerikaanse steun weer in te trekken. Het leverde Trump een impeachment-procedure op.

Trump heeft zijn steun aan Oekraïne altijd gebruikt om Zelensky af te persen en dat is niks om respect voor te hebben. Trump is een boef. Hij randt vrouwen aan, verkracht ze, schept daarover op, hij ontmenselijkt Mexicanen en immigranten, is een openlijke racist, liet een zwarte generaal ontslaan wegens te woke, jaagt op trans mensen, laat een psychopathische junkie de motorzaag zetten in de democratische rechtsstaat en verdient geen respect maar massale en publiekelijke afwijzing. Hij heeft twee gewelddadige serieverkrachters uit de Roemeense gevangenis gehaald en naar de VS laten overvliegen, for fuck’s sake.

Ik vraag me vaak af of Mark Rutte, en Dilan Yesilgöz en ook types als Eric van der Burg, beseffen dat ze rare dubbele signalen uitzenden als ze enerzijds briesen over de hufterigheid van burgers in Nederland, terwijl ze anderzijds types als Netanyahu en Trump vereren, die zich qua immoreel nihilisme kunnen meten met Adolf Hitler. Waarom zou ik me de morele les laten lezen door iemand die zegt dat we respect moeten hebben voor Donald Trump?

Neville Chamberlains

Ik word misselijk van landgenoten op BlueSky die reageren dat het Ruttes werk is om de boel te appeasen, om er bij Zelensky op aan te dringen dat hij het goed moet maken met Trump, nadat die Zelensky samen met J.D. Vance live op televisie zat te bully’en en af te persen, dat Rutte alleen maar de NAVO overeind probeert te houden, dat je Trumps ego moet strelen omdat ie anders gevaarlijk wordt. Iemand opperde zelfs dat je dingen van Trump gedaan kunt krijgen als je hem de Nobelprijs voor de vrede geeft.

Deze Neville Chamberlains zijn week en papperig na hun hele leven in relatieve veiligheid te hebben kunnen schuilen onder Amerika’s vleugels. De prijs voor die vrede werd betaald door zwartharige mensen in landen waar ze nog nooit van hadden gehoord, en die ze toch een beetje als dieren zagen. Ja, hun kinderen zijn altijd wel schattig, maar als ze opgroeien…!

Nu de Pax Americana onze eigen veiligheid bedreigt, geloven mijn landgenoten hun hachje te kunnen redden door wat bondgenoten te offeren waar we toch nooit veel mee hadden. Oekraïne, ach, waarom zou je dat graan niet af kunnen nemen van Poetin, waarom zou je zijn gas niet kopen? Stijgende gasprijzen zijn genoeg om dat beetje solidariteit, dat er bij ons op school en de televisie was ingeïndoctrineerd, als slakken onder een beetje zout te doen oplossen. Geef Poetin die Baltische staten er ook bij, joh.

Rutte werkloos

Het ziet ernaar uit dat Rutte binnenkort naar een andere baan moet zoeken. Hijzelf verzekert ons dat er in Amerika een “totaal commitment” is aan de NAVO, en ook aan de verplichting om een aanval op een NAVO-lid te beschouwen als een aanval op alle andere NAVO-leden. Maar Trump zei vorig jaar al dat hij Poetin met Europa zou laten doen waar hij zin in had, dat we op Trump niet hoeven te rekenen. En de echte president van de VS, Elon Musk, heeft al besloten dat de VS niet alleen uit de NAVO, maar ook uit de Verenigde Naties moet.

Rutte woont in Dromenland. Terwijl Poetrump op het punt staat een derde wereldoorlog te ontketenen, zit hij, spartelend als een levende garnaal in een soyamarinade, voor zijn baantje te vechten.

En het is prima. De NAVO was sowieso altijd bedoeld om Amerikaanse belangen te dienen. Nu die niet langer ook het Europese welzijn dienen, moesten we de boel maar opdoeken en een sterk en zelfstandig economisch en militair machtsblok vormen. Zoek daarbij contact met landen buiten de Euro-zone: Japan, Taiwan, Zuid-Korea, Canada, Mexico. Amerika wilde een Oranje aap als president, laat ze erin stikken.

Gebroken geweertje

Fuck de Neville Chamberlains, fuck de types die vinden dat Palestijnen wel het recht hebben op gewapend verzet, maar Oekraïners niet en en fuck ook de gebroken geweertje-schreeuwers. Europa onder de voet laten lopen omdat ze koloniale wortels heeft en het neoliberalisme de schuld is van alles, is het meest waardeloze kutplan dat ik ooit heb gehoord. Er mankeert van alles aan Europa, maar het is hèt continent waar minderheden de meeste kansen hebben, en de sociale rechtsstaat ook.

Het is het waard om voor te vechten. Geloof me, je wilt niet dat je kinderen en kleinkinderen opgroeien in een wereldorde die gedicteerd wordt door Poetrump.

Ik ben ook opgegroeid in een vrede die eeuwig leek, maar ik heb tijdens mijn leven wel dit geleerd: als je het aan de stok krijgt met een bully, hoe sterk die ook is, tien keer zo sterk als jij, dan moet je altijd terugvechten, altijd. Laat nooit, never ever merken dat je van ‘m onder de indruk bent.

Teenslippers

Wat mij betreft, ik ben totaal niet onder de indruk van Trump. Het is een aap. En de Amerikanen kregen klop van de Koreanen, van Vietnam, Cuba en Afghanistan. Van soldaten op teenslippers. Wel taaier dan de flubberige frikandellenvreters die hier te lande door moeten gaan voor ’s Neerlands trots, maar wie weet kunnen we er strijders van maken zoals die aan het begin van de Tweede Wereldoorlog de Duitsers flinke verliezen wisten te bezorgen.

Amerika naaien, zegt Trump. I like the way he thinks.

Correctie: ik schreef eerst Richard Chamberlain in plaats van Neville Chamberlain. Richard zit in mijn psyche geëtst, vanwege Shogun en De Doornvogels. Bedankt P.G. Kroeger en Bropa, voor de terechtwijzing.

 

 

 

Is het Vrije Woord u écht lief? Steun me dan met een financiële bijdrage. Doneer aan de enige dwarsdenkende, onafhankelijke (maar echt) site van Nederland. Rekeningnummer NL24 ASNB 8832 6749 39 (N.P. Breedveld, ASBN Rijswijk), BIC ASNB NL21.

Peter Breedveld, 02.03.2025 @ 11:31

[Home]
 

1 Reactie

op 02 03 2025 at 11:31 schreef Peter:

Reageren? Leesfrontaalnaakt@gmail.com.

 


Home

Archief

 

STEUN FRONTAAL NAAKT MET EEN TIKKIE!

 

 

OF VIA PATREON!

 

 

CONTACT
Stuur uw loftuitingen en steunbetuigingen naar Frontaal Naakt.

NIEUWSBRIEF
Ontvang gratis de Frontaal Naakt nieuwsbrief.

 

pbgif (88k image)
 

Let op: Toelating van reacties en publicatie van opiniestukken van anderen dan de hoofdredacteur zelf betekenen geenszins dat hij het met de inhoud ervan eens is.

 

pbgif (88k image)
 

MEEST GELEZEN IN FEBRUARI

O De krant is een meneer die zich laat uithoeren door de nazi’s

O Onze regering mag de schoenen van Francesca Albanese nog niet poetsen

O Ik voel me Europeser dan ooit

O Links moet echt van Timmermans af

O Schaam je diep, hoogopgeleide!

O Een oranje aap denkt Gaza te kunnen ‘nemen’

O Europa heeft een Meiji-restauratie nodig

O Beesten in Gaza

O De Correspondent gaat weer Pol Pot tegen hoogopgeleiden

O Maarten Wolterink

 

pbgif (88k image)
 

BLURBS
“How does it feel to be famous, Peter?” (David Bowie)

“Tegenover de enorme hoeveelheid onnozelaars in de Nederlandse journalistiek, die zelfs overduidelijke schertsfiguren als Sywert, Baudet en Duk pas ver in blessuretijd op waarde wisten te schatten, staat een klein groepje van ondergewaardeerde woestijnroepers. Met Peter op 1.” (Sander Schimmelpenninck)

“Frontaal Naakt dient een publiek belang” (mr. P.L.C.M. Ficq, politierechter)

“Peter schrijft hartstochtelijk, natuurlijk beargumenteerd, maar zijn stijl volgt het ritme van zijn hart.” (Hafid Bouazza).

“Ik vind dat je beter schrijft dan Hitler” (Ionica Smeets)

“Peter is soms een beetje intens en zo maar hij kan wél echt goed schrijven.” (Özcan Akyol)

“Jij levert toch wel het bewijs dat prachtige columns ook op weblogs (en niet alleen in de oude media) verschijnen.” (Femke Halsema)

“Literaire Spartacus” (André Holterman)

“Wie verlost me van die vieze vuile tiefuslul?” (Lodewijk Asscher cs)

“Pijnlijk treffend” (Sylvana Simons)

네덜란드 매체 프론탈 나크트(Frontaal Naakt)에 따르면, 네덜란드 라 (MT News)

“Echt intelligente mensen zoals Peter Breedveld.” (Candy Dulfer)

“De Kanye West van de Nederlandse journalistiek.” (Aicha Qandisha)

“Vieze gore domme shit” (Tofik Dibi)

“Ik denk dat de geschiedenis zal uitmaken dat Peter Breedveld de Multatuli van deze tijd is.” (Esther Gasseling)

“Nu weet ik het zeker. Jij bent de antichrist.” (Sylvia Witteman)

“Ik ben dol op Peter. Peter moet blijven.” (Sheila Sitalsing)

“Ik vind hem vaak te heftig” (Hans Laroes)

“Schrijver bij wie iedereen verbleekt, weergaloos, dodelijk eerlijk. Om in je broek te piesen, zo grappig. Perfecte billen.” (Hassnae Bouazza)

“Scherpe confrontatie, zelfs als die soms over grenzen van smaak heen gaat, is een essentieel onderdeel van een gezonde democratie.” (Lousewies van der Laan)

“Ik moet enorm lachen om alles wat Peter Breedveld roept.” (Naeeda Aurangzeb)

“We kunnen niet zonder jouw geluid in dit land” (Petra Stienen)

“De scherpste online columnist van Nederland” (Francisco van Jole)

“Elk woord van jou is gemeen, dat hoort bij de provocateur en de polemist, nietsontziendheid is een vak” (Nausicaa Marbe)

“Als Peter Breedveld zich kwaad maakt, dan wordt het internet weer een stukje mooier. Wat kan die gast schrijven.” (Hollandse Hufters)

“De kritische en vlijmscherpe blogger Peter Breedveld” (Joop.nl)

“Frontaal Naakt, waar het verzet tegen moslimhaat bijna altijd in libertijnse vorm wordt gegoten.” (Hans Beerekamp – NRC Handelsblad)

“De grootste lul van Nederland” (GeenStijl)

“Verder vermaak ik mij prima bij Peter Breedveld. Een groot schrijver.” (Bert Brussen)

“Landverrader” (Ehsan Jami)

“You are an icon!” (Dunya Henya)

“De mooie stukken van Peter Breedveld, die op Frontaal Naakt tegen de maatschappelijke stroom in zwemt.” (Sargasso)

‘De website Frontaal Naakt is een toonbeeld van smaak en intellect.’ (Elsevier weekblad)

“Frontaal Gestoord ben je!” (Frits ‘bonnetje’ Huffnagel)

“Jouw blogs maken hongerig Peter. Leeshonger, eethonger, sekshonger, geweldhonger, ik heb het allemaal gekregen na het lezen van Frontaal Naakt.” (Joyce Brekelmans)

‘Fucking goed geschreven en met de vinger op de zere plek van het multicultidebat.’ (jury Dutch Bloggies 2009)

Frontaal Naakt is een buitengewoon intelligent en kunstig geschreven, even confronterend als origineel weblog waar ook de reacties en discussies er vaak toe doen.’ (jury Dutch Bloggies 2008)

‘Intellectuele stukken die mooi zijn geschreven; confronterend, fel en scherp.’ (Revu)

‘Extreem-rechtse website’ (NRC Handelsblad)

‘De meeste Nederlanders zijn van buitengewoon beschaafde huize, uitzonderingen als Peter Breedveld daargelaten.’ (Anil Ramdas)

‘Peter Breedveld verrast!’ (Nederlandse Moslim Omroep)

‘Breedveld is voor de duvel nog niet bang’ (Jeroen Mirck)

‘Nog een geluk dat er iemand bestaat als Peter Breedveld.’ (Max J. Molovich)

‘Godskolere, ik heb me toch over je gedróómd! Schandalig gewoon.’ (Laurence Blik)

 

pbgif (88k image)
 

LINKS

 

 


 

(Advertentie)
 

 

 

RSS RSS